Prejavy astmy

Prejavy astmy

Astma je nepríjemné ochorenie, ktoré postihuje dýchacie cesty človeka. Lekári dnes rozlišujú mnoho druhov astmy, ktoré sa líšia príznakmi, ale aj liečbou. Existuje však niekoľko prejavov toho ochorenia a súvisiacich záchvatov, ktoré sú spoločné pre všetky typy a práve na ich základe, môže človek zistiť, že sa u neho toto ochorenie rozvinulo.

K základným prejavom astmy patrí kašeľ. Kašeľ, ako taký, môže byť príznakom množstva ochorení, avšak pri astme ide hlavne o kašeľ, ktorý sa vyskytuje v noci. Okrem toho, by malo byť varovným signálom vzniku astmy, aj pískanie pri dýchaní, spôsobené zúženými dýchacími cestami. Ďalším symptómom tohto ochorenia je dychová nedostatočnosť. Ľudia s astmou majú často krát problém s dýchaním už aj pri ľahkej fyzickej aktivite. S astmou ešte môže súvisieť aj bolesť alebo tlak v hrudníku. Nie každý človek musí vykazovať tieto príznaky alebo sa môže ich intenzita meniť od záchvatu k záchvatu. Keďže sú slabé záchvaty bežnejšie ako tie vážne, bývajú aj príznaky väčšinou miernejšie. Aj toto ale samozrejme závisí individuálne od každého pacienta.

Aj keď sú slabé záchvaty astmy pomerne málo nebezpečné, je dôležité aby ľudia vedeli rozpoznať ich príznaky a prípadne predísť záchvatu, ktorý je silný a život ohrozujúci. V takomto prípade treba neodkladne vyhľadať lekára.

Čo vás môže zaujímať:

  • Prejavy besnoty Besnota je ochorenie, ktoré spôsobuje vírus a postihuje […]
  • Prejavy infarktu Infarkt je nebezpečná príhoda, ktorá svoj príchod nehlási a […]
  • Prejavy cukrovky Cukrovka je dnes stále považovaná za závažné ochorenie, […]
  • Prejavy alkoholizmu Alkoholizmus má 4 "vývojové štádiá" a každé má rôzne […]
  • Prejavy stresu málo ľudí si dnes môže povedať, že sa dokáže vyhnúť stresu. […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Prejavy astmy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.