Prejavy cukrovky

Prejavy cukrovky

Cukrovka je dnes stále považovaná za závažné ochorenie, ktoré sa nedá vyliečiť. Aj keď sa pri správnom postupe dajú zmierniť takmer všetky príznaky a porucha hospodárenia organizmu s glukózou sa dá kompenzovať, vyžaduje si toto ochorenie neustálu pozornosť. Pre správnu liečbu cukrovky je nevyhnutná jej správna diagnóza a pre ňu je zasa dôležité poznať jej prejavy.

K najčastejším varovným znakom, ktoré sprevádzajú cukrovku sú pocity neustáleho smädu. Tie bývajú najčastejšie, aj keď rovnako často môžu byť sprevádzané pocitmi hladu a to hlavne hneď po najedení. Ak sa dieťa sťažuje, že je stále smädné a má sucho v ústach, malo by to byť varovným signálom. K pocitom smädu a hladu sa môžu pridružiť aj ďalšie príznaky. Najčastejšie ide o nadmerné močenie a stratu hmotnosti. K stratám hmotnosti dochádza aj napriek tomu, že sa zvyšuje príjem potravy. Spolu s tým sa ďalej vyskytuje aj únava, pretrvávajúce bolesti hlavy a ojedinele aj dvojité videnie.

Akonáhle u seba alebo u svojho blízkeho spozorujete prejavy cukrovky a to hlavne zvýšený pocit smädu a časté močenie, mali by ste vyhľadať lekára. Dnes už existujú pomerne jednoduché testy, pomocou ktorých sa dá cukrovka odhaliť a následne liečiť. V tomto prípade naozaj nie je na čo čakať, pretože skorou liečbou sa dokážete vyhnúť neskorším sprievodným znakom a prípadnému poškodeniu nervového tkaniva.

Čo vás môže zaujímať:

  • Prejavy astmy Astma je nepríjemné ochorenie, ktoré postihuje dýchacie […]
  • Prejavy celiakie Celiakia je ochorenie, ktoré je podmienené nedostatočným […]
  • Prejavy depresie Pocit smútku a depresie je prirodzenou reakciou na negatívne […]
  • Prejavy autizmu Autizmus je pojem odvodený z gréckeho "autos", čo znamená […]
  • Prejavy besnoty Besnota je ochorenie, ktoré spôsobuje vírus a postihuje […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Prejavy cukrovky

  1. Dana kotlarova

    dobry chcela by som sa spitat ze ked sa citim unavena stale a ked daco ziem a hnet to chcem vivracat a opuchaju mi aj ruky ze ci to nieje cukrovka alebo co to je dakujem za odpovede.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.