Prejavy infarktu

Prejavy infarktu

Infarkt je nebezpečná príhoda, ktorá svoj príchod nehlási a preto je veľmi dôležité aby človek, ktorého postihne dokázal rozpoznať jej príznaky a na základe nich vedel zhodnotiť situáciu a privolať si pomoc. To isté platí aj pre ľudí v okolí postihnutého.

Ak sa u človeka vyskytne náhla bolesť v hrudníku, ktorá nepríjemne prechádza až do ľavého ramena, čeľuste alebo ucha a nejde len o pichnutie, ale o pretrvávajúcu bolesť, môže si byť takmer stopercentne istý, že ide o infarkt. Práve takáto bolesť je najčastejším a najspoľahlivejším príznakom infarktu. Okrem toho býva s touto bolesťou, ako príznakom infarktu, spojená aj dychová nedostatočnosť a pocit na zvracanie. Človeka s infarktom môže zalievať studený pot a jeho pokožka a pery môže zmeniť farbu z ružovej na sivú. Infarkt sprevádza aj náhla celková slabosť a nepravidelný tlkot srdca, prípadne náhla strata vedomia.

Príznaky infarktu sú pomerne jednoznačné. Ak ide navyše o človeka, ktorý patrí k rizikovej skupine netreba váhať. Už pri slabom prejave hociktorého vyššie uvedeného príznaku treba volať rýchlu záchrannú službu alebo zabezpečiť okamžitý prevoz postihnutého človeka do nemocnice, kde sa mu dostane profesionálnej pomoci. Rýchle rozpoznanie symptómov infarktu je väčšinou kľúčové pre záchranu života, keďže bez správne pracujúceho srdca sa žiť nedá.

Čo vás môže zaujímať:

  • Prejavy astmy Astma je nepríjemné ochorenie, ktoré postihuje dýchacie […]
  • Prejavy stresu málo ľudí si dnes môže povedať, že sa dokáže vyhnúť stresu. […]
  • Prejavy alkoholizmu Alkoholizmus má 4 "vývojové štádiá" a každé má rôzne […]
  • Prejavy depresie Pocit smútku a depresie je prirodzenou reakciou na negatívne […]
  • Prejavy tehotenstva Tehotenstvo býva vo väčšine prípadov jedným z najkrajších […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.